Skats uz Imulas upes ieleju un Matkules pilskalnu pie Busēm, [193-?]

Vieta: Matkules pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Upes, Latvija, Pilskalni, Matkules pagasts (Kandavas novads, Latvija), Buses pilskalns (Latvija), Imula, upe (Latvija)

Anotācija: Skats uz Imulas upes ieleju un Buses pilskalnu no "Busēm". "Buses" ir nepilnu puskilometru no Buses pilskalna, pilskalns ietilpst šo māju īpašumā. Pilskalns ir saskatāms fotogrāfijas augšējā kreisajā stūrī
Abavas kreisās pietekas Imulas labajā krastā atrodas Matkules pilskalns pie Busēm. Tas ir uzskatāms par vienu no senās kuršu zemes Vanemas centriem. Arheoloģiskie izrakumi (E. Šturms 1937.g., Ē. Mugurēvičs 1965.g.) liecina, ka tas apdzīvots pirms vairāk kā 3 tūkstošiem gadu, kā arī 10.-14.gadsimtā. Mūsdienās Matkules pilskalns pie Busēm centrā atrodas atjaunota uguns kulta vieta, kas iezīmēta ar trim no akmeņiem izliktiem apļiem un rituālu ugunskura vietu vidū.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: 0611 Matkule

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (1)

Vita Strautniece 2011. gada 21. februāris, 10:51:47

Attēla nosaukums vietnē nav īsti precīzs. Tas ir skats uz Imulas upes ieleju un Buses pilskalnu no Busēm (Buses ir mājas nepilnu puskilometru no Buses pilskalna, pilskalns ietilpst šo māju īpašumā). Pilskalns ir saskatāms fotogrāfijas augšējā kreisajā stūrī.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.