Baldone. Mencendarbes (Merzendorf) muiža, 1915-1917

Vieta: Baldones pagasts

Priekšmeti: Muižas, Fotogrāfijas, Latvija, Baldone (Baldones novads, Latvija), Mercendarbes (Mencendorfa, Mencendarbes) muiža (Latvija)

Anotācija: Mencendarbes (Merzendorf) muiža 1915/1917 gads. 1. Pasaules kara laikā muižā bija vācu armijas štābs.
Baldone ir pilsēta ar plašu lauku teritoriju. Miests izveidojies 17. gadsimts, kad sēravota tuvumā uzcelta muiža un koka baznīca, ap 1648. gadu ierīkoja pirmo Kurzemes hercogistes dzelzs cepli. Miests ir pieredzējis Napoleona I iebrukumu, latviešu strēlnieku cīņas Pirmā pasaules kara laikā, kā arī Otrā pasaules kara 1944. gada cīņas un deportācijas pēc kara. Baldones nomnieks un vēlākais Baldones īpašnieks barons fon Korfs no Katrīnas II saņēma atļauju iekārtot sērūdeņu dziednīcu un 1796. gadā parakstīja oficiālu aktu par kūrorta dibināšanu. 1818.gadā tika uzcelts pirmais vannu korpuss ar 30 koka vannām. No 1950. līdz 1991.gadam Baldone bija pilsētciems (no 1950. līdz 1959. gadam - rajona centrs). Pilsētas tiesības Baldone ir ieguvusi 1991. gadā..

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: 0905 Baldone

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (1)

Ojārs Andersons 2017. gada 4. marts, 07:56:45

Viss ko meklējam ir tepat blakus, vajag tikai redzīgas acis. Fotogrāfijā ir Mencendarbes (Merzendorf) muiža 1915/1917 gads. 1. PK. Muižā bija vācu armijas štābs. Pie reizes gribu, lūgt, varbūt varat paskaidrot no kādas kolekcijas nāk šīs fotogrāfijas ar labajā augšējā stūrī '0905' Tādas par Baldones pusi ir daudz.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.