Griezes luterāņu baznīca, 1932

Vieta: Ezeres pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Luterāņu baznīcu ēkas, Latvija, Ezeres pagasts (Saldus novads, Latvija), Govis, Griezes luterāņu baznīca

Anotācija: Griezes luterāņu baznīca Saldus novada Ezeres pagastā. Baznīca celta 1580. gadā. Zvani (nav saglabājušies) ir lieti Meijera lietuvē 17. gs. beigās. 1769. gadā un 1846. gadā ir veikti pārbūves darbi. Šajā laikā baznīca zaudē daudz no sava greznuma, tajā skaitā tumši brūno, glazēto dakstiņu jumtu un logus ar svina dzīslojumu. Jumta konstrukcija tiek pārbūvēta un tas kļūst krietni lēzenāks. Torņa mūrētā daļa tiek pagarināta par 2,5 metriem, apaļie lodziņi torņa augšdaļā aimūrēti un saīsināti pārējie torņa logi, gan 3. stāvā, gan zvanu telpā. Baznīcas tornis 1944.g. stipri cietis no tiešiem artilērijas trāpījumiem, Sarkanās armijas karavīri daļēji izposta interjeru, taču pati ēka zem jumta stāv līdz pat 60.-70. gadiem. Tad attiecīgo valsts iestāžu bezatbildības un vietējo iedzīvotāju vienaldzības un nihilisma dēļ tā pakāpeniski iet bojā. 2003. gadā, uzsākot baznīcas sakopšanas darbus, no jumta konstrukcijām bija atlicis tikai neliels, sagāzies fragments apsīda daļā. Torņa atjaunošanas 1. kārtā 2012. gadā ir fiksēti daudzi interesanti atklājumi.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija, 13,5 x 8,5 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Ainārs Radovics

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Baiba Baiža 2012. gada 13. oktobris, 18:10:50

Šī ir tā pati bilde, kas https://www.zudusilatvija.lv/objects/object/4445/ tikai tuvāk

Ginta Zalcmane 2012. gada 19. novembris, 12:34:45

Paldies par komentāru. Saglabāsim portālā abas fotogrāfijas.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.