Skrundas pamatskola, 1933

Vieta: Skrundas pilsēta

Priekšmeti: Atklātnes, Pamatskolu ēkas, Latvija, Skrunda (Skrundas novads, Latvija), Skrundas pamatskola

Anotācija: 1837. gadā Skrundā atvēra pagasta (draudzes) skolu. 1864. gadā pagasta skolā kā skolas pārzinis sāk strādāt Johans Roperts, kurš savā amatā bija 23 gadus. 1867. gadā par Roperta palīgskolotāju sāk strādāt Ernests Vīgners. 1870. gadā skolai uzcēla jaunu ēku, 1887. gadā otro stāvu. Šī ēka ir uzlūkojama par Skrundas draudzes (pagasta) skolas, vidusskolas un arodskolas dzimšanas vietu. 1887. gadā par skolas pārzini kļūst Pēteris Brigants. 1889. gadā Skrundas pagasta skolu pārdēvē par draudzes skolu. To pārzināja draudzes mācītājs, pirmos četrus gadus galvenais mācību priekšmets bija ticības mācība
Latvijas brīvvalsts sākumposmā Skrundas pagastskolu pārdēvē par Oskara Kalpaka Skrundas 6 klašu pamatskolu. 1928. gadā piebūvē papildus korpusu. Pēc Otrā pasaules kara skolu pārdēvē par Pumpura pamatskolu, kura, pateicoties skolotāja Anša Opolta iniciatīvai, 1950. gadā pārtapa par augošu vidusskolu. Skolas ilggadējs direktors bija Vitauts Priediens. Skolā darbojās jaunie naturālisti, kori, ansambļi, kokapstrādes pulciņš u.c. 1968. gadā, kad vidusskola pārceļas uz Skrundas centru, šai ēkā tika atvērta "Pilsētas profesionāli tehniskā skola Nr.42" (42. PPTS). Kopš 1999. gada pastāv Skrundas arodvidusskola, kurā tiek sagatavoti pavāri - konditori, viesmīļi, būvgaldnieki namdari, elektroiekārtu montieri.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Izdevējs: Rīga : Fotostudija J. Staņko

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne, 8,5 x 13,5 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Dainis Punculs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.