Ķeguma hidroelektrostacija, 1939

Vieta: Ķeguma pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Daugava, upe, Upes, Latvija, Hidroelektrostacijas, Ķegums (Ķeguma novads, Latvija), Celtniecība

Anotācija: Ķeguma hidroelektrostacijas būvniecība aptuveni 1939. gadā
Ķeguma hidroelektrostacija ir vecākā Daugavas hidroelektrostacija un trešā lielākā hidroelektrostacija Latvijā. Tas ir hidroelektrostaciju komplekss, jo sastāv no divām dažādos laika posmos celtām stacijām. Viena no tām atrodas Daugavas labajā krastā (pirmā stacija), savukārt otra (jaunākā) – kreisajā. Ķeguma hidroelektrostacija-1 ir vecākā Daugavas hidroelektrostacija (celta no 1936. līdz 1940. gadam), un tajā ir uzstādīti četri hidroagregāti. To būvēja vēl pirmajā Latvijas neatkarības periodā, līdz ar to tā uzskatāma par vienīgo no trīs lielākajām hidroelektrostacijām, kuras būvniecība saistīta ar Latvijas individuālās energoapgādes nepieciešamību. 1998. līdz 2001. gadā veikta Ķeguma hidroelektrostacijas -1 rekonstrukcija. Ķeguma hidroelektrostacija -2 sāka celt 1976. gadā, un darbu tā uzsāka 1979. gadā.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Māris Locs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.