Turaida, [193-]

Vieta: Siguldas pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Viduslaiku pilis, Torņi, Automobiļi, Turaidas pils (Latvija), Turaida (Sigulda, Latvija)

Alternatīvais nosaukums: Sigulda. Turaidas pils tornis

Anotācija: Turaidas pils tornis aptuveni 1930. gados.
1214. gadā bīskaps uzceļ pili Turaidā, kas ir lielais Turaidas tornis, kurš saglabājies līdz mūsdienām. 13. līdz 14. gadsimtam Turaidas pils ar saviem mūriem, torņiem un galvenajām ēkām ir jau uzcelta. Svarīgākais Turaidas piemineklis ir tornis, kas ir ne tikai senākā Turaidas celtne, bet arī tūristu iemīļotākā vieta, no kuras pārredzama plašā Gaujas ieleja un tās apkārtne. Galvenais tornis jeb bergrifts ir apaļas plāna formas vairākstāvu celtne, būtiska pils sastāvdaļa, kas pārdzīvojis pārējās Turaidas pils ēkas, mūrus un torņus. Tas ir vienīgais līdz mūsdienām saglabājies šāda tipa tornis Latvijas teritorijā. Dažādās mūra kārtas norāda uz to, ka arī šis tornis nav celts vienā rāvienā, bet pakāpeniski. Torņa apakšā ārējais diametrs ir 13.3 metri; mūru biezums 3 metri; iekšējais diametrs 6.7 metri, torņa mūra daļas augstums sasniedz 30 metri. Kopš 17.gadsimta pilī saimniekoja gan zviedri, gan vācu muižnieki, šī gadsimta 20.gadā pili kā vēstures pieminekli savā pārziņā pārņēma valsts. Par Turaidas pils galīgas bojāejas laiku uzlūkojams 1776. gadā, kad kļūmīgs šāviens izraisīja plašu ugunsgrēku, pēc tam ēkas vairs netika atjaunotas. Tagad ir restaurēts pils centrālais tornis un klēts, kurā izvietota Siguldas novadpētniecības muzeja ekspozīcija, kā arī pusapaļais tornis. Norit tālāki konservācijas un restaurācijas darbi.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Izdevējs: B.v. : izd. marka EmBR

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne, fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Māris Locs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.