Alūksnes muiža. Ezermalas jeb Vecā pils, [192-?]

Vieta: Alūksnes pilsēta

Priekšmeti: Atklātnes, Muižas, Latvija, Alūksne (Alūksnes novads, Latvija), Celtnes, Ezeri, Alūksnes muiža (Alūksne, Latvija)

Anotācija: Ezermalas jeb Vecā pils ir viena no Alūksnes muižas ēku kompleksa daļām, kas atrodas Alūksnes ezera krastā. Muižas mūra dzīvojamā māja būvēta 1793.–1794. gadā klasicisma stilā un līdz mūsdienām saglabājusies vismazāk pārbūvēta. Latvijas pirmās brīvvalsts laikā, 1932. gadā, Vecās pils ēkā tika ierīkota slimnīca, kuras direktors no 1938. līdz 1944. gadam bija ārsts Jānis Keggi. Šobrīd jau vairākus gadus Alūksnes pilsētas pašvaldībai ir cieša sadarbība ar viņa dēlu, Amerikā dzīvojošo Kristapu Keggi.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne

Oriģināla glabātājs, partneris: Dainis Punculs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Aivis Gatis Zemītis 2011. gada 12. jūnijs, 14:29:31

Precizējums: Skats No Pils salas uz Ezermalas jeb Veco pili. Ezermalas jeb Vecā pils ir viena no Alūksnes muižas ēku kompleksa daļām, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Muižas mūra dzīvojamā māja būvēta 1793.–1794. gadā klasicisma stilā un līdz mūsdienām saglabājusies vismazāk pārbūvēta. Latvijas pirmās brīvvalsts laikā, 1932. gadā, Vecās pils ēkā tika ierīkota slimnīca, kuras direktors no 1938. līdz 1944. gadam bija ārsts Jānis Keggi. Šobrīd jau vairākus gadus Alūksnes pilsētas pašvaldībai ir cieša sadarbība ar viņa dēlu, Amerikā dzīvojošo Kristapu Keggi.

Ginta Zalcmane 2011. gada 15. jūnijs, 23:48:54

Paldies par precizējumu. Ievietoju to aprakstā.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.