Cēsis. Rožu laukums, [1929?]

Vieta: Cēsu pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Cēsis (Cēsu novads, Latvija), Latvija, Pilsētas laukumi, Rožu laukums (Cēsis, Latvija)

Anotācija: Rožu laukums kopš 18. gadsimta vidus bijis Cēsu pilsētas centrālais laukums, saukts par Tirgus laukumu. Turpat tuvumā saskaņā ar viduslaiku vācu pilsētas plānojuma principiem atradusies katedrāle un rātsnams. Laukumā atradies arī soda stabs un aka, kuras vietā pašlaik atrodas tā sauktais ķīniešu namiņš. 20. gadsimta sākumā pilsētai vecais tirgus laukums kļuva par šauru, tādēļ to 20. gados pārcēla uz tagadējo vietu, bet 1927. gadā nolēma laukumu pārvērst par skvēru pilsētas centrā a ceriņiem, liepām, kastaņām un košuma krūmiem zālājā. Pēc 1936. gada tas tika pārdēvēts par A.Pumpura laukumu, bet kopš 20. gadsimta 40.gadiem tas ir pazīstams kā Rožu laukums
Iespējams fotografēts 20. gadsimta divdesmito gadu pašās beigās. Stādījumi laukumā necik nav paaugušies. "Vecā tirgus laukuma akmeņus izlietoja jaunā bruģēšanai. Bez tam veco tirgu pārveidos par zaļvietu pēc Rīgas pilsētas dārzu direktora Zeidaka plāna." Avots: Cēsu pilsētas valdes 1926. gada 20. oktobra atbildes vēstule Iekšlietu ministrijas Pašvaldību departamentam (LVVA 6242.f. 1.apr. 394.lieta 59.lp.). Neba jau vairākus gadus laukums bijis bez bruģa vai stādījumiem.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Melānijas Vanagas (1905-1997) piemiņas krājums

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Normunds Broks 2011. gada 26. novembris, 20:06:04

Drīzāk pagājušā gadsimta divdesmito gadu pašas beigas - stādījumi necik nav paaugušies. Pie kam "Vecā tirgus laukuma akmeņus izlietoja jaunā bruģēšanai. Bez tam veco tirgu pārveidos par zaļvietu pēc Rīgas pilsētas dārzu direktora Zeidaka plāna." Avots: Cēsu pilsētas valdes 1926. gada 20. oktobra atbildes vēstule Iekšlietu ministrijas Pašvaldību departamentam (LVVA 6242.f. 1.apr. 394.lieta 59.lp.). Neba jau vairākus gadus laukums bijis bez bruģa vai stādījumiem.

Ginta Zalcmane 2011. gada 27. novembris, 12:48:19

Paldies par precizējumu.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.