Kalnamuižas sanatorija, [193-]

Vieta: Tērvetes pagasts

Priekšmeti: Atklātnes, Latvija, Arhitekti, Tērvetes pagasts (Tērvetes novads, Latvija), Tuberkuloze--Slimnīcas, Tērvetes sanatorija--Celtnes, Klinklāvs, Aleksandrs, 1899-1982

Anotācija: Tērvetes (agrāk Kalnamuižas) sanatorija, celta no 1930. līdz 1932. gadam pēc arhitekta A. Klinklāva projekta. Plašās skujkoku audzes un novada specifiskais mikroklimats bija izšķirošie apstākļi, kādēļ Kalnamuižas mežaparkā Sarkanā krusta organizācija paredzēja prettuberkulozes sanatorijas celtniecību. Tā 20. gs. 30. gados bija lielākā un modernākā tuberkulozes sanatorija Baltijas valstīs. Sanatorijas fasāde veidota funkcionālisma tradīcijās, to rotā divi tēlnieka K. Zemdegas no 1931. līdz 1932. gadam mākslīgā akmens masā veidoti ornamentāli un skulpturāli ciļņi. Divi mazākie iezīmē sanatorijas piederību Sarkanā Krusta organizācijai, jo to tēls ir ozolzaru apvīts auseklītis kā krusta simbols. Divi lielākie ciļņi ir katrs ar savu sižetu, kuru kopdoma risina cilvēka cīņu ar slimību un nāvi. Kopš 1995. gada šī celtne ir Kurzemes novada rehabilitācijas centrs - KNRC "Tērvete".

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Fotopapīrs

Izdevējs: Riga : Foto "Klio"

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne, fotogrāfija, 8,7 x 13,7 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Mākslas un mūzikas centrs. Mākslas lasītava

Novietojuma kods: IAt/77(L)

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.