Ērgļi, [19--]

Vieta: Ērgļu pagasts

Priekšmeti: Atklātnes, Upes, Latvija, Tilti, Ērgļi (Ērgļu novads, Latvija), Ogre, upe (Latvija), Vācietis, Arnolds, dz. 1903

Anotācija: Pirmo reizi rakstos Ogre (kā upe) minēta Indriķa hronikā. Tur stāstīts, ka 1206. gadā lībieši esot sūtījuši savus sūtņus pie Polockas kņaza Vladimira, lai sūdzētos par vācu krustnešu nodarīto postu un lūgtu to palīgā. Kņazs aicinājis bīskapu Albertu uz sarunām. Ogres upe ir trešā garākā Latvijas upe. Līdz Ērgļiem Ogre līkumo pa morēnu pauguriem dziļā ielejā vai gravā ar stāvām nogāzēm, bet lejpus Ērgļiem ir visstraujākais Ogres posms – ap 3 km garās Brāžu krāces (10 km lejpus tām līdz bijušā Ogres HES). Tilts pār Ogres upi Ērgļos Madonas rajonā tika celts 1938. gadā pēc inženiera Arnolda Vācieša (1903-?), virsbūve – inženiera B. Brīdaga, balsti – P. Skrastiņa projekta. Tilts ir celts dzelzsbetona loka konstrukcijā, tilts garums – 40,5 m, tas tika rekonstruēts 1999. gadā. Attēlā redzamais tornis pieder Ērgļu luterāņu mūra dievnamam, kas tika celta 1864. gadā, bet tā gāja bojā II Pasaules kara laikā. Pēc kara drupu vietā uzcēla Komunistiskās partijas komitejas ēku, kurā pašlaik atrodas Ērgļu novada padome un sākumskola.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne, fotogrāfija, 8,9 x 13,9 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Mākslas un mūzikas centrs. Mākslas lasītava

Novietojuma kods: IAt/77(L)

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.