Rīga. Umurkumurs, 1842

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Pilsētas laukumi, Esplanāde (Rīga, Latvija), Rīga (Latvija), Svētki, Mākslinieki, Rikmanis, Teodors Heinrihs, 1810-1848

Anotācija: Umurkumurs bija svētki, ko Rīgā svinēja ik gadu, sākot ar 17. gs., atceroties laika posmu no 1601. līdz 1603. gadam, kad bada izvārdzinātajiem rīdziniekiem bez maksas dalīja pārtiku. Par svētku sākuma iemeslu tiek minēta arī atcerēšanās par pārdzīvoto Polijas-Zviedrijas karā (1600-1629), kad izputinātos zemniekus bads atdzina uz Rīgu. Senajā Kubes kalnā tika izveidota nometne, kur ēdināja cilvēkus. Nometnes vidū bija augsts stabs, kur izlika paziņojumus par pārtikas saņemšanu, dievkalpojumiem, kara norisi. Svētkos simboliski attēloja kādreizējos notikumus. Staba galā piekāra dažādus priekšmetus, ko varēja iegūt tas, kam izdevās uzrāpties līdz augšai. Pakāpeniski svētki pārvērtās ražas svētkos, kam pievienojās t.s. Ābolu tirgus. Pēc Kubes kalna norakšanas svētki notika Esplanādē. Pamazām zaudējot sākotnējo jēgu, svētki izzūd 20. gs. sākumā.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotonegatīvs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 2,4 x 3,5 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: R0202, 10-27

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.