Rīga. Cepļa iela, 1978

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Mājokļi, Latvija, Ielas, Rīga (Latvija), Pārdaugava (Rīga, Latvija), Torņakalns (Rīga, Latvija)

Anotācija: Iela izveidojusies 19. gs. vidū kā Vēja ielas sāniela; ar nosaukumu Cepļa iela (Kalkofen Str.) minēta Rīgas adrešu grāmatā kopš 19. gs. 60. gadiem, līdz 20. gs. sākumam saukta arī par Kaļķu cepļa ielu, minēta arī ar nosaukumu Krāsnes iela. Līdz 1940.g. oficiāla numerācija 13 gruntsgabalos. Vācu okupācijas laikā 2. pasaules kara gados nos. Kalkofenstr. /Cepļa iela/. Ielā daļēji saglabājusies 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma dzīvojamo namu apbūve; ielai piekļaujas arī sena rūpnieciskās apbūves teritorija - bij. Ceitera tūka fabrika, vēlāk k/s "Rīgas birstu fabrika "Georgs Lenks"" un bij. a/s "Oskars Vildenbergs" ādu fabrika (fabrikas īpašumā bija visa ielai pieguļošā teritorija pāra nr. pusē starp Vēja ielu un bij. Siena ielu). 20. gs. 70. gados, paplašinot rūpnīcas "Straume" teritoriju, ielas trase saīsināta, tās vidusdaļu slēdzot. [avots: R. Zalcmanis "Nezināmā Rīga"].

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: Raimonds Zalcmanis

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Raimonds Zalcmanis

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.