Limbaži, [192-]

Vieta: Limbažu pilsēta

Priekšmeti: Atklātnes, Latvija, Baznīcas rotājumi un ornamenti, Limbaži (Limbažu novads, Latvija), Limbažu evaņģēliski luteriskā baznīca, Bindenšū, Ruperts, 1645-1698, Arhitekti un būvnieki

Anotācija: Sv. Jāņa luterāņu baznīca Limbažos celta no 1679. līdz 1680.gadam pēc arhitekta Ruperta Bindenšū (Bindenschu) projekta. Šajā zāles tipa dievnamā ar vienu torni atbilstoši luterāņu sakrālajai arhitektūrai raksturīgajam principam pilnīgi sapludinātas kora un draudzes telpas. Atšķirībā no Kurzemes baznīcām, kuru eksterjeri iz izteikti askētiski, Sv. Jāņa baznīcas fasāde izceļas ar grezniem portālu rotājumiem, sienu virsmas rustojumu un lielām logailām. Savdabīgs ir arī celtnes torņa novietojums: tas it kā izaug no baznīcas jumta un fasādes trijstūra zelmiņa (1846.gadā tornī iespēra zibens, to atjaunoja 1847.gadā). Baznīcā atrodas mākslinieka A. G. Heibla kokā grieztais altāris (1785), virkne krāšņu rokoko stilā darinātu durvju vērtņu, kā arī izteiksmīgā altārglezna "Kristus debesbraukšana" (1877). Baznīcā skan no Erfurtes ieceļojušā meistara Augusta Martina (1808 - 1891) 1852.gadā būvētas ērģeles..

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Autors: Kārlis Sarkangalvis

Izdevējs: Limbaži : K. Sarkangalvis

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne, fotogrāfija, 8,5 x 13,7 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Mākslas un mūzikas centrs. Mākslas lasītava

Novietojuma kods: IAt/77(L)

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.