Valmiera, 1943

Vieta: Valmiera

Priekšmeti: Atklātnes, Pilsētas, Luterāņu baznīcu ēkas, Upes, Latvija, Gauja, upe (Latvija), Valmieras Sv. Sīmaņa luterāņu baznīca (Latvija), Valmiera (Latvija), Ūdenstorņi

Alternatīvais nosaukums: Wolmar

Anotācija: Skats pāri Gaujai uz pilsētu. Pa labi redzama Sv. Sīmaņa baznīca, kas ir viena no senākajām Latvijas mūra celtnēm. Tās būvniecība iesākta 1283. gadā Livonijas ordeņa mestra Vilekina fon Endorfa laikā. Baznīcas iesvētīšana notikusi Sīmaņa un Jūdas (Simjūda) dienā un tāpēc tā nosaukta Sv. Sīmaņa vārdā. Karu laikā baznīca daudz cietusi, it īpaši Ziemeļu karā, kad 1702. gadā ugunsgrēkā baznīca tika pamatīgi nopostīta. 1778. gadā notikusi torņa pārbūve, 1851.gadā uzbūvēta jauna sakristeja, remonta darbi veikti arī 1908.gadā. Baznīca nedaudz postīta arī kara laikā 1919. un 1944. gadā. Padomju okupācijas laikā 1964. gadā Sv. Sīmaņa baznīca draudzei tika atsavināta. Tajā atradās Valmieras novadpētniecības muzeja filiāle. Sv. Sīmaņa draudze baznīcu pārņēma 1990. gadā, bet juridiski ēku atguva 1996. gadā. Pa kreisi no baznīcas redzama augsta, četrkantaina celtne, t.s. ūdenstornis.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Autors: Krišjānis Vīburs

Izdevējs: Rīga : K. Vīburs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 2 atklātnes, fototipija, 14 x 9,1 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Mākslas un mūzikas centrs. Mākslas lasītava

Novietojuma kods: IAt/77(L)

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.