Talsi, 1939

Vieta: Talsu pilsēta

Priekšmeti: Atklātnes, Pilsētas, Latvija, Laivas un laivošana, Ezeri, Ainavas, Zīmējumi, Talsi (Talsu novads, Latvija), Talsu evaņģēliski luteriskā baznīca (Latvija), Talsu ezers (Latvija)

Anotācija: Talsi ir viena no gleznainākajām Latvijas pilsētām, kas atrodas skaistā paugurainē Ziemeļkursas vidusdaļā. Pastāv uzskats, ka senatnē Talsos atradies kulta vietu komplekss, kas izvietots uz septiņiem pakalniem - Baznīckalna, Dzirnavkalna, Ķēniņkalna, Leču kalna, Pilskalna, Sauleskalna un Tiguļkalna; šodien Talsi izvietojušies uz deviņiem pakalniem. Dokumentos Talsi kā Vanemas valsts sastāvdaļa pirmoreiz minēti 1231. gadā kuršu kapitulācijas līgumā ar pāvesta vicelegātu. Savu pili te uzcēla arī Livonijas ordenis (pirms 1434.g.), tas veicināja lielākas apmetnes izveidošanos. Talsus stipri izpostīja poļu - zviedru un Ziemeļu kara laikā. Uzplaukumu pilsēta piedzīvoja tikai 19.gs. 70.gados, kļūstot par novada latviskās kultūras centru. 1917. gadā Talsiem piešķīra pilsētas tiesības. Pilsētu šķērso dziļa ieplaka, kam dienvidu galā atrodas Talsu ezers, bet ziemeļu galā - Vilkmuižas ezers. Stāvajā Baznīckalnā, kas jau senču laikos kalpojis kulta vajadzībām, atrodas Talsu luterāņu baznīca. Tās mūra tornis saglabājies no 18.gs., bet pati baznīca savu krusta celtnes formu ieguvusi 1880. gadā.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Izdevējs: Rīga : G. Kallerta izdevniecība

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne, krās. ofsets, 13,6 x 9 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Mākslas un mūzikas centrs. Mākslas lasītava

Novietojuma kods: IAt/77(L)

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.