Rīga. Tilti pār Daugavu, [191-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Atklātnes, Daugava, upe, Upes, Latvija, Tilti, Rīga (Latvija), Vozņesenskis, P., Strūve, F. A., Inženieri

Anotācija: Skats uz tiltiem pār Daugavu I Pasaules kara laikā. Attēlā pa labi redzams 1871.–1872. gadā celtais dzelzceļa un satiksmes tilts, uz kura balstiem tika celts vēlākais Zemgales tilts. Sākotnējais tilts tika paredzēts dzelzceļa (vienvirziena), pajūgu un gājēju satiksmei pāri Daugavai, taču, pēc tam, kad 1914. gadā uzcēla pa kreisi redzamo divvirzienu dzelzceļa tiltu, to lietoja tikai pajūgu transportam un gājēju vajadzībām. Tiltu izmantoja līdz 1917. gadam, kad krievu karaspēks atkāpjoties no Rīgas to saspridzināja. Tilta bojātie posmi tika aizstāti ar koka konstrukcijām. Pēc I Pasaules kara no 1925. līdz 1938. gadam tiltu pārbūvēja un pārdēvēja par Zemgales tiltu. Tika pārbūvēti balsti un nomainītas attēlā redzamajās vecās dzelzs kopnes uz tērauda arkveida režģotām kopnēm. Taču neilgi pēc tam, 1941. gadā, atsevišķus posmus atkāpjoties saspridzināja Sarkanā armija, tiltu pilnībā iznīcināja vācu armija 1944. gadā. Mūsdienās no kādreizējā Zemgales tilta ir redzamas tikai dažu balstu paliekas. Pa kreisi ir redzams 1909.-1914. gadā celtais dzelzceļa (divvirzienu) tilts. I Pasaules kara laikā, 1917. gadā, krievu armija atkāpjoties tiltu saspridzināja. Attēls ir uzņemts līdz brīdim, kad to atjaunoja dzelzceļa satiksmei. 1941. gadā Sarkanā armija tiltu saspridzināja, bet vācu armija saspridzināto laidumu atjaunoja. Tiltu pilnībā iznīcināja vācu armija atkāpjoties no Rīgas 1944. gadā. No 1945. līdz 1951. gadam dzelzceļa satiksme pār Daugavu Rīgā notika pa uz koka pāļbalstiem uzcelto pagaidu tiltu, kas tika uzbūvēts augšpus sagrautā dzelzceļu tilta. 1947.-1950. gadā un tas atšķiras no šajā attēlā redzamā tilta ar divu dažādu kopņu izmantojumu – 5 nepārtraukti loka laidumi pār galveno Daugavas straumi, un 4 laidumu nepārtrauktu metāla pilnsieniņu sijas pār Mazo Daugavu, kā arī ar to, ka šis tiltam nav pacelšanai paredzētas daļas.
Izgatavojot fotogrāfiju negatīvs izmantots apgrieztā veidā un iegūts spoguļattēls. Skatā no Daugavas kreisā krasta, Reformātu baznīcas un Jāņa baznīcas torņiem jābūt redzamiem tiltu kreisajā pusē.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne, fotogrāfija, 8,7 x 14 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Mākslas un mūzikas centrs. Mākslas lasītava

Novietojuma kods: IAt/77(LR)

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (5)

Ivars Silārs 2011. gada 30. jūlijs, 20:19:02

Šis NAV, kā rakstīts anotācijā, "Skats uz tiltiem pār Daugavu pēc I Pasaules kara", jo fotogrāfijā labi redzami vācu karavīri.

Ginta Zalcmane 2011. gada 31. jūlijs, 12:28:37

Paldies parlaboumu.

Ivars Silārs 2011. gada 1. augusts, 11:19:14

Būtu vēlams labot arī gadu uz [191-]

Askolds Dreslers 2011. gada 26. augusts, 21:21:11

Izgatavojot fotogrāfiju negatīvs izmantots apgrieztā veidā un iegūts spoguļattēls. Skatā no Daugavas kreisā krasta, Reformātu baznīcas un Jāņa baznīcas torņiem jābūt redzamiem tiltu kreisajā pusē.

Ginta Zalcmane 2011. gada 26. augusts, 22:07:03

Paldies par šo komentāru.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.