Rīga. Arkādijas parks, [192-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Atklātnes, Latvija, Parki, Rīga (Latvija), Kājnieku tilti, Kuphaldt, Georg, 1853-1938, Pārdaugava (Rīga, Latvija), Ainavu arhitekti, Arkādijas parks (Rīga, Latvija), Torņakalns (Rīga, Latvija)

Alternatīvais nosaukums: Rīga, Arkadija

Anotācija: Torņakalna Arkādijas parku izveidoja 1852. gadā Prūsijas Ģenerālkonsuls Vērmanis. 1855. gadā tirgotājs Kārlis Kleins komerciālos nolūkos parkā uzcēla teātri un bumbotavu, tolaik parku dēvēja par Kleina dārzu. Kopš 1896. gada parku iegādājās Rīgas pilsēta, kas parka noformēšanu uzticēja pilsētas dārzu direktoram Georgam Frīdriham Kūfaltam (Kuphaldt, 1853-1938). Viņa vadībā tika mainīta cauri parkam tekošās Mārupītes gultne, izveidojot mākslīgu ūdenskritumu kaskādi, izrakti vairāki dīķi un izbūvēti tiltiņi, kas ir saglabājušies līdz pat mūsdienām. Tā kā parka centrālajā daļā uzbūvēja arī estrādi, parku izmantoja visdažādākās labdarības, dziedāšanas un citas biedrības, lai organizētu dažādus pasākumus, koncertus un pat teātra izrādes. Savu nosaukumu dārzs ieguvis 1911. gadā..

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne, fotogrāfija, 8,5 x 13,6 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Mākslas un mūzikas centrs. Mākslas lasītava

Novietojuma kods: IAt/77(LR)

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.