Vīksnas pareizticīgo baznīca, [193-?]

Vieta: Vīksnas pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Vīksnas pagasts (Balvu novads, Latvija), Austrumu Ortodoksālās baznīcas ēkas, Vīksnas Sv. kņaza Vladimira pareizticīgo baznīca

Anotācija: Vīksnas pareizticīgo baznīcas pamati likti 1912.gada 30.jūnijā. Pareizticīgie Balvu apkārtnē ieradās 20.gadsimta sākumā no Ostrovas, Opočkas apriņķa un Pleskavas guberņas, jo Pleskavas valsts zemes banka laikā no 1904.gada līdz 1906.gadam Balvu un Rugāju apkārtnē bija nopirkusi tūkstošiem hektāru zemes, ko klāja purvi un meži. Tajā laikā te ieradās aptuveni 3000 cilvēku, kuri iekopa zemi, bet viņiem nebija vietas, kur rast mierinājumu. Pleskavas zemes bankas vadītājs rosināja būvēt divas jaunas baznīcas Vīksnā un Rugājos, kam naudu atvēlēja sinode un pats cars Nikolajs II. Vīksnas baznīcai atvēlēja 42,87 hektārus un vēl 5 hektārus skolai. Jau 1913.gada rudenī bija uzbūvēta 12,80 metrus gara, 4,5 metrus plata un 4,35 metrus augsta baznīca, kā arī skola. Baznīcu iesvētīja 1916.gada 5.jūnijā svētā kņaza Vladimira godam. Vīksnas pareizticīgo draudzes uzplaukums sākās 1920.gada 1.decembrī, kad nozīmēja pastāvīgu priesteri Ņikiforu Smorodovu.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Dainis Punculs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.