Bērzaunes luterāņu baznīca, 1980

Vieta: Bērzaunes pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Luterāņu baznīcu ēkas, Latvija, Bērzaunes pagasts (Madonas novads, Latvija), Bērzaunes luterāņu baznīca

Anotācija: Pirmā baznīca celta reizē ar Bērzaunes pili 1340.gadā, tagadējā altāra telpa iespējams saglabājusies no tiem laikiem. 1594. baznīcas grīdā iemūrēts Bērzaunes muižas īpašnieka Johana fon Tīzenhauzena un viņa sievas Annas Kurselas kapakmens, kurš ir valsts nozīmes mākslas piemineklis. 1694 Kārlis XI licis par jaunu celt baznīcas telpas. 1851. gadā uzcelts jaunais tornis, baznīcā 160 sēdvietas.Par lielākajām pārbūvēm vēsta arī baznīcas fasādē iestrādātie ģerboņi un gadskaitļi 1694., 1894. un 1928. Dievnama vecākā daļa ir viens no nedaudzajiem gotikas laika arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Vecā baznīcas iekārta gājusi bojā reizē ar baznīcu 1944.gadā artilērijas apšaudē. Otrā pasaules kara beigās baznīca pilnībā izdega. 20.gadsimta deviņdesmitajos gados nesekmīgi mēģināja atjaunot draudzi. 2001.gada februārī baznīcas atjaunošanas iniciatīvas grupa sadarbībā un saskaņā ar toreizējo Madonas iecirkņa prāvestu Modri Plāti aicināja bērzauniešus atjaunot draudzi. 2001.gada 5.augustā tika dibināta Bērzaunes evaņģēliski luteriskā draudze ar 18 locekļiem. Pašlaik Bērzaunes evaņģēliski luteriskajā draudzē ir 43 locekļi, regulāri dievkalpojumus apmeklē 10-20 cilvēki.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: Raimonds Zalcmanis

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Raimonds Zalcmanis

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.