Jaungulbenes muiža, [192-]

Vieta: Jaungulbenes pagasts

Priekšmeti: Muižas, Fotogrāfijas, Latvija, Vārti, Jaungulbenes pagasts (Gulbenes novads, Latvija), Jaungulbenes muiža (Latvija)

Anotācija: Jaungulbenes muižas kompleksa galvenā dominante ir 1878. gadā Tjudoru neogotikas stilā būvētā pils. 19. gadsimta otrajā pusē pie pils uzbūvēts plašs saimniecības ēku komplekss divās zonās, kurā ir staļļi, kūtis, kalēja māja, brūzis u.c. Pie pils 39 hektārus liels ainavu parks ar romantisma laika pieminekļiem. "Muižas parks bija bagāts ar arhitektūras mazajām formām un tēlnieciskiem darinājumiem. Interesanta būve ir t.s. Velna vārti ar mākslīgām pilsdrupām (1889); tie saglabājušies līdz mūsdienām. Vārtu vērtnes bijušas rotātas ar figurāliem veidojumiem. No 1806. gada līdz 1920. gadam muiža bija landrāta K. fon Tranzē dzimtas īpašumā. 1927. gadā pilī iekārtota lauksaimniecības skola, kura 20. gadsimta 90. gados pārcelta uz jaunu ēku. Šobrīd īpašnieks ir Jaungulbenes pagasta padome.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: R. Gavrilka

Izdevējs: Jaungulbene : J. Gavrilka

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija, 8,5 x 13,5 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Dainis Punculs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.