Nurmuižas pagasts. Tīca Dzintarkalna māja "Dzintari", [193-]

Vieta: Laucienes pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Laucienes pagasts (Talsu novads, Latvija), Dzintarkalns, T. (Tīcs), 1874-1937--Mājas un uzturēšanās vietas

Alternatīvais nosaukums: Talsi

Anotācija: Teodors Zaudmans pseidonīmu Tīcs Dzintarkalns pieņēmis, sekojot 1920. gadu uzvārdu latviskošanas tendencēm un iesaistoties Latvijas Dievturu sadraudzē). Dzintarkalna piezīmju kladēs 1931. gadā aprakstīti Talsu pilsētas tā laika nami, iedzīvotāji un atstāstīti arī senāki vēsturiski notikumi. Dzintarkalna piezīmes saglabājusi Talsu ģimnāzijas 1942. gada absolvente Mirdza Jansone. Pēc pavēles atbrīvot skolas telpas vācu karaspēka vajadzībām, skolas bibliotēka izvākta, un Mirdza paņēma piezīmju klades. Tīca Dzintarkalna piezīmes 2005. gada sākumā nodotas sabiedriskās organizācijas "Aleksandra Pelēča lasītava" rīcībā, un lasītavas darbinieki tās izdevuši grāmatā "" Notikumi un ainas no Talsu apkārtnes dzīves" uzrakstīti 1931. gadā. Grāmata izdota 2006. gadā.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Aleksandra Pelēča lasītava

Partnera apzinātājs: Zigurds Kalmanis

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.