Ērgļu luterāņu baznīca, [1923-]

Vieta: Ērgļu pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Luterāņu baznīcu ēkas, Latvija, Ērgļi (Ērgļu novads, Latvija), Ērgļu evaņģēliski luteriskā baznīca

Anotācija: Pirmo dievnamu Ērgļos uzbūvēja 1355. gadā Engelbrehts fon Tīzenhauzens reizē ar koka pili. To nopostīja krievu armijas sirotāji. 1679. gadā Ērgļos uzbūvēts jauns mūra dievnams. Pie baznīcas pastāvēja arī skola. 1696. gada bads, Lielais Ziemeļu karš un 1709. gada mēris izpostīja baznīcas draudzi, iznīcināti ap 60 % novada iedzīvotāju. Novads panīka un līdz ar to Ērgļos esošā baznīca. 1864. gadā atjaunoja mūra baznīcas ēku, un 24. maijā to iesvētīja prāvests A. Debners. Ērgļu luterāņu dievnama pēdēja ēka bija neogotiska garenbūve ar izvirzītu trīsstāvu torni ar smailu poligonālu noslēgumu. Draudzes telpas un torņa fasādi greznoja arkatūras joslas. Celtnes fasādēs bijušas smailkoka logailas. Baznīca bija 180 sēdvietas. Baznīcas ēka nopostīta otrajā pasaules karā, to uzspridzināja 1944. gadā.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Leonīds Stankēvičs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Leonīds Stankēvičs 2011. gada 21. novembris, 19:08:36

Nedaudz neprecīzi - sagrautās baznīcas vietā uzcēla Ērgļu rajona izpildu komitejas ēku. Partijas komiteja bija ēkā, kas atrodas ceļu Pļaviņas -Jumurda -Rīga krustojumā(iesaukts par trīsstūri).

Ginta Zalcmane 2011. gada 21. novembris, 22:58:00

Paldies par precizējumu.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.