Bauskas pilsdrupas, 1957

Vieta: Bauskas pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Viduslaiku pilis, Bauska (Bauskas novads, Latvija), Elektriskās līnijas--Balsti un stabi, Bauskas pils (Bauska, Latvija)

Anotācija: Bauskas pils celta Livonijas ordeņa mestra Heidenreiha Finkes fon Overberga valdīšanas laikā no 1439. gada līdz 1450. gadam. Livonijas ordenis pili būvēja, lai nostiprinātu savu varu pār Zemgali, aizsargātu robežu ar Lietuvu un kontrolētu tirdzniecības ceļu no Lietuvas uz Rīgu. Bauskas pils bija ne vien nocietinājums, bet arī fogtijas (ordeņa valsts novada) centrs, no kura fogts kā amatpersona realizēja tiesas, policijas, finanšu un kara pārvaldes funkcijas. Bauskas pils ansamblis sastāv no divām daļām. Vecākā – Livonijas ordeņpils – ir celta 15. gadsimta vidū, bet līdz mūsdienām ir saglabājušās tikai drupas. Jaunākā – Kurzemes hercogu rezidence – tika uzbūvēta 16. gadsimta beigās. Bauskas pils raksturo 15. – 17. gadsimta militāro būvju arhitektūru Latvijā. Kopš 1959. gada notiek plaši arheoloģiskie izrakumi, rekonstrukcija, konservācija. Izrakumu rezultātā iegūts plašs atradumu klāsts un bagāta informācija par tā laika apkures sistēmu un krāšņu uzbūves principiem. 1980. gados veikta plaša Kurzemes hercoga rezidences laikā būvēto korpusu rekonstrukcija. 1999. gadā konservēta, restaurēta un rekonstruēta torņa sgrafito apdare. Bauskas pils ir arī vienīgais arhitektūras piemineklis Latvijā, kas ilustrē manierisma laika piļu arhitektūras un lietišķidekoratīvās mākslas izpausmes Kurzemes hercogistē.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Baiba Tormane

Partnera apzinātājs: Bauskas Centrālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.