Ungurpils, [194-]

Vieta: Alojas pagasts

Priekšmeti: Pamatskolu ēkas, Muižas, Fotogrāfijas, Latvija, Pilis, Aloja (Alojas novads, Latvija), Ungurpils (Alojas novads, Latvija)

Anotācija: Ungurpils jeb Pirkules pils bijusi Rīgas arhibīskapa vasaļa pils. Pirkule kā pils minēta 1326. gadā. Tiek pieļauts pieņēmums, ka pils celta Ostinhuzena valdīšanas laikā. Rīgas arhibīskaps viņam Pirkules ciemu izlēņoja 1306. gadā. 1399. gadā Pirkuli nopirka Gethards no Ungārijas, kura dzimta vēlāk saukta par Ungerniem. Ungernu dzimtai Pirkule piederēja līdz 1760. gadā. No īpašnieku vārda arī cēlies latviskais pils nosaukums - Ungurpils. 17. gadsimtā pils vietā izveidojās muiža. Vecās pils vietā cēla jauno kungu māju un ierīkoja dārzu, kā rezultātā tika daļēji aizbērti vecie nocietinājumu grāvji. Pēc Agrārās reformas muižas pilī ierīkoja 6. klašu pamatskolu. Otrā pasaules kara laikā 1944. gadā vācieši atkāpjoties ēku nodedzināja.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Limbažu muzejs

Novietojuma kods: Lž NM 657

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.