Bermontiāde. Ierakumi Daugavmalā, 1919

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Vīrieši, Sievietes, Rīgas atbrīvošanas cīņas, Rīga, Latvija, 1919, Pārdaugava (Rīga, Latvija), Uzvaras bulvāris (Rīga, Latvija)

Anotācija: Bermonta-Avalova Rietumkrievijas brīvprātīgo armijas uzbrukuma laikā 1919. gada oktobrī veidotie bermontiešu ierakumi Pārdaugavā uz Šoneru ielas (tagadējais Uzvaras bulvāris), iepretim Kuģu ielai. Skatot no attēla kreisās puses īres nami Kuģu ielā 11 un 13. Par ēku attēla labajā pusē no grāmatas "Nezināmā Rīga": "20. gs. sākumā Rīgas pilsētai piederošā gruntsgabalā bijušās Klīversalas krastmalas un Šoneru ielas stūrī atradās pilsētai piederoša tējnīca (Teehaus). 20. gados un 30. gadu 1. pusē tur darbojās A. Māliņa uzņēmums "Piena centrāle" ("piennīca", dibināts 1921. gadā, un tirgotava), ko 30. gadu vidū pārcēla uz namu Jelgavas ielā nr. /1/3/." [avots: R. Zalcmanis "Nezināmā Rīga"].

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: Mārtiņš Lapiņš

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija, 8,7 x 13,6 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: R0610-60

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Armands Strauja 2019. gada 29. augusts, 17:32:32

Šie nav "Rīgas aizstāvju veidotie ierakumi Daugavmalā Bermonta-Avalova Rietumkrievijas brīvprātīgo armijas uzbrukuma laikā 1919. gadā.", bet gan uzbrucēju, Bermonta-Avalova Rietumkrievijas brīvprātīgo armijas uzbrukuma laikā veidotie ierakumi uz Šoneru ielas (tagadējais Uzvaras bulvāris), ieretim Kuģu ielai. Skatot no attēla kreisās puses īres nami Kuģu ielā 11 un 13. Par ēku attēla labajā pusē no grāmatas "Nezināmā Rīga": "20. gs. sākumā Rīgas pilsētai piederošā gruntsgabalā bijušās Klīversalas krastmalas un Šoneru ielas stūrī atradās pilsētai piederoša tējnīca (Teehaus). 20. gados un 30. gadu 1. pusē tur darbojās A. Māliņa uzņēmums "Piena centrāle" ("piennīca", dibināts 1921. gadā, un tirgotava), ko 30. gadu vidū pārcēla uz namu Jelgavas ielā nr. /1/3/." [avots: R. Zalcmanis "Nezināmā Rīga"].

Ginta Zalcmane 2019. gada 29. augusts, 20:19:54

Paldies par labojumu un izsmeļošo papildinājumu.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.