Vecrīga. Vaļņu iela. Pulvertornis, [193-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Karietes un rati, Ielas, Rīga (Latvija), Nocietinājumi, Automobiļi, Vecrīga (Rīga, Latvija), Vaļņu iela (Rīga, Latvija), Pulvertornis (Rīga, Latvija)

Anotācija: Vaļņu iela izveidojusies gar 17.-18. gadsimtā izbūvēto pilsētas nocietinājumu valni, vaļņa pilsētas pusē. 18. gadsimta beigās saukta par Kazarmu ielu (Kasernenstrasse) pēc vaļņa tuvumā celtajām kazarmām - atsevišķas ielas daļas pēc līdzās esošajām kazarmām sauktas par Lielo smilšu kazarmu, Artilērijas jeb Kanonieru kazarmu, Mazo kazarmu un Grikenskansts jeb Arestantu kazarmu ielām. Kopš 19. gadsimta sākuma kā Vaļņu iela (Wall gasse), latviski sākotnēji saukta par Valles ielu. 19. gadsimta 60. gadu sākumā Vaļņu ielas augšgals pievienots Lielajai Smilšu ielai, bet ielas lejasgals iekļauts Ķēniņu ielā. 1885. gadā Lielajai Smilšu ielai pievienotais posms atkal iekļauts Vaļņu ielā, 1938. gadā Vaļņu ielai pievienots arī agrākais Ķēniņu ielas posms līdz 13. Janvāra ielai. [avots: Zalcmanis R. "Nezināmā Rīga"].

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija, 8,7 x 5,9 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: R0203-1

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.