Rīga. Aspāzijas bulvāris, [191-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Atklātnes, Pilsētas, Latvija, Ielas, Rīga (Latvija), Aspazijas bulvāris (Rīga, Latvija), Latvijas Nacionālā opera, Rīgas Pilsētas teātris

Alternatīvais nosaukums: Rīga. Teātra bulvāris

Anotācija: Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris un Aspazijas bulvāris vizuāli veido vienotu ielu, kas sākas no Valdemāra ielas līdz 13. Janvāra ielai. Abu ielu kopējais garums 960 m. Padomju laikā abām ielām bija Padomju bulvāra nosaukums un tas bija radies, apvienojot divus bulvārus, kas bija izveidoti 1858. g. pilsētas vaļņu nojaukšanas laikā (1857-63). 19. gs. 2. p. bulvāri, kas sākās no Nikolaja (tag. Valdemāra) ielas un stiepās gar Bastejkalnu līdz Kaļķu (tag. Brīvības) ielai, nosauca par Basteja bulvāri, bet tā turpinājumu no Kaļķu ielas līdz Kārļa (tagad 13. janvāra) ielai - par Teātra bulvāri. 1920 Teātra bulvāris pārdēvēts par Aspazijas bulvāri (dzejnieces Aspazijas vārdā). Atgūstot neatkarību, Padomju bulvāra posms, kas sākotnēji saucās kā Teātra bulvāris, atguva Aspāzijas bulvāra nosaukumu.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne

Oriģināla glabātājs, partneris: Jānis Zeps

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.