Jēkabpils. Zvanītāju iela 1931. gada plūdos, [1931]

Vieta: Jēkabpils

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Ielas, Plūdi, Jēkabpils (Latvija), Zvanītāju iela (Jēkabpils, Latvija)

Anotācija: 1931. gada plūdi Jēkabpilī bija vieni no lielākajiem Daugavas plūdiem Jēkabpils vēsturē. Plūdi Jēkabpili pārsteidza 1931. gada 23. aprīlī, kad Daugava izgāja no krastiem un appludināja daudzas pilsētas ielas. Upes krasta mala applūda līdz pat Brīvības ielai, kas tajā laikā bijis neparedzēti augsts līmenis. 1931. gads bija gadsimta griezumā palu ūdeņiem visbagātākais gads. Plūdos Daugavas līmenis pārsniedza vidējo vasaras līmeni par 5,56 metriem. Maksimālais upes caurplūdums pie Jēkabpils 1. un 2. maijā sasniedza 7470 m3 sekundē.2. maijā ūdens līmenis sāka mazināties. 1931. gada Daugavas plūdus Jēkabpilī tā laika fotogrāfi bija nofotografējuši, bet Voldemāra Šņornieka grāmatu veikala īpašnieks Voldemārs Šņornieks pasūtīja fotogrāfiem pastkaršu komplektu ar plūdu skatiem, kas tika izgatavots augstā mākslinieciskā kvalitātē, bet vēlāk pārdots grāmatveikalā. Tolaik izgatavotās fotogrāfijas, kas ir saglabājušās līdz mūsu dienām, kalpo par šo notikumu vēstures liecībām
Zvanītāju ielu un pilsētas rajonu aiz Kapča kroga (nav saglabājies) starp Lielo ielu (tagad Brīvības iela) un Daugavu sauca par Krasnajgorku vai Dzintarzemi. Apbūve uz Zvanītāju ielas ir daļēji saglabājusies.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: 1931. gada Daugavas plūdi Jēkabpilī, Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Jānis Zeps

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (1)

Jānis Zeps 2012. gada 12. oktobris, 17:39:25

Autors: Voldemārs Šnornieks Izdevējs: Jēkabpils : Voldemārs Šnornieks

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.