Rīga. Latvijas Universitāte, [192-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Pilsētas, Latvija, Rīga (Latvija), Kanāli, Kājnieku tilti, Latvijas Universitāte, Augstskolu ēkas, Raiņa bulvāris (Rīga, Latvija)

Anotācija: Rīgas Politehnikuma ēkas daļa gar Raiņa bulvāri celta 1866.–1869. gadā pēc arhitekta G. F. A. Hilbiga projekta. Fasādē agrākā Rīgas Politehnikuma fakultāšu simbolika un kādreizējo Baltijas guberņu (Vidzemes, Kurzemes, Igaunijas) un Sāmsalas ģerboņi cinka lējuma ciļņos. Rīgas Politehnikums dibināts 1862. gadā, sākotnēji tas darbojās ēkā Krišjāņa Barona ielā 14, no 1869. gada jaunajā ēkā Raiņa bulvārī. 1896.–1915. gadā augstskolas nosaukums - Rīgas Politehniskais institūts. Līdz 1896. gadam mācības notika vācu valodā, vēlāk, līdz 1. pasaules karam – krievu valodā. No 1919. gada ēkā darbojās Latvijas Augstskola (dibināta 1919. gadā), no 1923. gada tās nosaukums Latvijas Universitāte, 2. pasaules kara vācu okupācijas laikā ar nosaukumu Universitāte Rīgā, padomju okupācijas gados Latvijas Valsts universitāte (1958. gadā nosaukta Pētera Stučkas vārdā). 20. un 30. gados ēka bija LU īpašums. Tajā laikā tur darbojās arī virkne biedrību, t. sk. Latvijas arhitektu biedrība, Latvijas teologu un filozofu biedrība, Kanta biedrība, Tautu savienības veicināšanas biedrība u. c. Tagad tā ir LU galvenā ēka.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija, 8,7 x 13,6 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: R0337-14

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.