Jūrmala. Skvērs pie Dubultu stacijas, [193-]

Vieta: Jūrmala

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Dubulti (Jūrmala, Latvija), Latvija, Karietes un rati, Dzelzceļa stacijas, Parki, Automobiļi

Anotācija: Piemiņas dārziņa vietā līdz 1902. gadam atradās Dubultu tirgus. Pēc uzvaras pār Bermontu Latvijas valsts proklamēšanas gada dienā 1920. gada 18. novembrī, Rīgas Jūrmalā sarīkoja tautas svētkus. Pēc aizlūguma Dubultu baznīcā par kritušiem Latvijas atbrīvošanas cīņās, notika gājiens uz Piemiņas dārziņu pretim Dubultu stacijai, kur iedēstīja trīs ozolus. Attēlā redzamā izskatā dārziņu pēc Zeidaka kunga norādījumiem izveidoja 1925. gadā pēc Zeltiņa projekta. 1930. gados tika vākti līdzekļi brīvības piemiņas akmenim. Tagad tas ir neliels trīsstūra svēriņš pretī Swedbankai Dubultu prosp. 3, uz Baznīcas ielas stūra un no tā saglabājusies tikai aptuveni puse, jo tas samazināts, paplašinot Dubultu prospektu.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: 0961

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (1)

Ainārs Radovics 2014. gada 14. decembris, 18:07:38

Piemiņas dārziņa vietā līdz 1902. gadam atradās Dubultu tirgus. Pēc uzvaras pār Bermontu Latvijas valsts proklamēšanas gada dienā 1920. gada 18. novembrī, Rīgas Jūrmalā sarīkoja tautas svētkus. Pēc aizlūguma Dubultu baznīcā par kritušiem Latvijas atbrīvošanas cīņās, notika gājiens uz Piemiņas dārziņu pretim Dubultu stacijai, kur iedēstīja trīs ozolus. Attēlā redzamā izskatā dārziņu pēc Zeidaka kunga norādījumiem izveidoja 1925. gadā pēc Zeltiņa projekta. 1930. gados tika vākti līdzekļi brīvības piemiņas akmenim. Tagad tas ir neliels trīsstūra svēriņš pretī Swedbankai Dubultu prosp. 3, uz Baznīcas ielas stūra un no tā saglabājusies tikai aptuveni puse, jo tas samazināts, paplašinot Dubultu prospektu.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.