Tilts pār Gauju Siguldā, [193-]

Vieta: Siguldas pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Upes, Latvija, Gauja, upe (Latvija), Sigulda (Siguldas novads, Latvija), Tilti, Laivas un laivošana

Anotācija: Tilts pār Gauju Siguldā tika atklāts 1937. gada 23. jūlijā, bet iecere par tilta būvniecību Siguldā radās jau 20. gadsimta sākumā. Sākotnēji tiltam tika radītas vairākas versijas, bet par gala variantu tika pieņemts būvēt tiltu ar trīslocīklu monolītā dzelzsbetona lokiem (malējie loki 36 metrus palti, vidējais – 37 metrus) un pārejas rāmjveida estakādēm katrā krastā. Tilta virsbūves projekta autors ir profesors Kārlis Gailis, bet balstus un pamatus projektējis K. Tomels. Tilta balstu pamatnēs ir iedzīti 463 koka pāļi.Tā kopējais garums ir 153 metri, bet augstums virs upes 16,5 metri. Tiltu pār Gauju, atskaitot krasta pieslēguma estakādes, atkāpjoties uzspridzināja Sarkanā armija 1941. gada vasarā. Tiltu iepriekšējā veidā atjaunoja Latvijas ceļinieki 1950. gadā. Jāuzsver, ka Siguldas tilts ir vienīgais mūsu valstī šāda risinājuma monolīta dzelzsbetona izpildījumā.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: 0962 Sigulda

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.