Rīga. Ēka Brīvības gatvē 193, [195-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Rīga (Latvija), Rūpniecības ēkas, Brīvības gatve (Rīga, Latvija)

Anotācija: Gruntsgabalā ar nr. Brīvības gatvē 193 30. gados darbojās Gustava Ērenpreisa velosipēdu fabrika (dibināta 1930.g., agr. a/s ”Omega” sastāvā). 1936.g. celts jauns ražošanas korpuss (arhit. A. Klinklāva projekts) bij. G. Pirvica mašīnfabrikas gruntsgabalā. 30. gadu beigās G.Ērenpreisa velosipēdu fabrika bija lielākais šīs nozares uzņēmums Latvijā (600 strādnieki 1938.g.). 1940.g. fabriku nacionalizēja un pārdēvēja par Rīgas velosipēdu rūpnīcu, no 1963.g. līdz 90. gadu sākumam rūpnīca “Sarkanā zvaigzne” (50. un 60. gadu mijā rūpnīca, kā pirmā toreizējā PSRS, uzsāka mopēdu un mazlitrāžas sacīkšu motociklu ražošanu). 2002.g. valsts a/s “Rīgas motorūpnīca”. [avots: R. Zalcmanis "Nezināmā Rīga"] Vairāki rūpnīcas korpusi nesen nojaukti.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: RD PAD Arhitektūras un pilsētvides dizaina pārvaldes Kultūras mantojuma aizsardzības nodaļa

Novietojuma kods: F-13490

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.