Rīga. Bankas ēka Jēkaba ielā 6/8 Vienības svētku rotājumā, 1939

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Karogi, Vecrīga (Rīga, Latvija), Banku ēkas, Jēkaba iela (Rīga, Latvija), Bibliotēku ēkas, Latvijas Nacionālā bibliotēka

Anotācija: Bankas ēka Jēkaba iela 6/7 uzcelta 1907. gadā pēc arhitekta Kārļa Rūdolfa Hermaņa Zeiberliha (Seuberlich Karl Rudolf Hermann, 1878-1938) projekta kā Krievijas Ārējās tirdzniecības bankas nams. No 20. gadiem līdz 30. gadu vidum tā bija akciju sabiedrības "Daugava" īpašums. Tajā atradās arī privātbanka. 1930. gadā pēc arhitekta Gvīdo Berči (Bertschy Guido 1878-1933) projekta ēkai uzcelts trešais stāvs. 1936. gadā tā kļuva par Latvijas Hipotēku banku. 1940. gadā ēku pārņēma Latvijas Nacionālā bibliotēka (toreiz Latvijas Valsts bibliotēka). Pēc Otrā pasaules kara ēkā izvietojās bibliotēkas struktūrvienības - kartogrāfisko izdevumu, letonikas, periodisko izdevumu, reto grāmatu un rokrakstu nodaļa. 2014. gadā, pēc Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārvietošanās uz jaunuzcelto bibliotēkas ēku, namu nodos Latvijas Saeimai.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Aira Vilka

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (1)

Jānis Nabokins 2014. gada 4. jūnijs, 23:45:21

Ēka nevis nodota, pet pārdota Latvijas Saeimai.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.