Margrieta Milda Auliņa (dzimusi Kleinhofs) un Žanis Celms, [193-]

Vieta: Tukuma novads

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Vīrieši, Sievietes, Portreti, Tukuma novads (Latvija)

Anotācija: Margrieta Milda Kleinhofs dzimusi 1907.gada 30.maijā Abavas pagastā mājās Jaunzvēri kuplā ģimenē ar daudz māsām un brāļiem. Liktenis Mildu saveda kopā ar Žaņa Celma ģimeni, kur viņa tika uzņemta kā ģimenes loceklis un šajā ģimenē dzīvoja līdz 1944.gada nogalei, kad Žanis Celms ar kundzi Angelinu Celms un Mildas māsu Lida Kleinhof (Celmu audžumeita) aizbrauca bēgļu gaitās uz Vāciju. Mildas liktenis bija skarbs, jo viņa palika pieskatīt Celmu ģimens māju Mežaparkā Poruka iela 10 kopā ar māsīcu, krustmeitu Loniju Kušiņicevu (Celmu audžumeita). Juku laikos visa ierastā dzīve un kaimiņi pazuda. Celmu ģimenes māju drīz vien iekāroja Augusts Kirhenšteins (1944) un Milda kļuva par kalponi pašas ģimens mājā, bet Loniju no mājas izlika. Māju nacionalizēja 1948.gadā. Tieši ģimenes mājā Milda iepazinās ar savu nākamo vīru Osvaldu Auliņu, jo viņš bija A.Kirhenšteina apsardzē. Kāzas tika svinētas 1951.gada 15.februārī. Auliņu ģimene nodzīvoja kopā visu savu dzīvi Jūrmalā Dubultos Zigfrīda Meierovica prospekts 25. Tas bija netālu no Celmu kungu vasarnīcas Gončarova ielā 2, kura arī tika nacionalizēta. Margrieta Milda Auliņa mira 72 gadu vecumā Jūrmalā 1980. gada 9.maijā. Viņas vīrs Osvalds Auliņš nodzīvoja līdz 1991.gada 24.maijam. Abi apglabāti Tukumā
Žanis Celms (priekšplānā) rūpnieks (Latvijas Raugs) un īres namu (Tallinas iela 30; Brīvības iela 192; Barona iela 135 un privātmājas Poruka iela 10) īpašnieks. Žanis Celms dzimis Kuldīgā 1885.gada 12.novembrī. Tēvs Ansis Celms, māte Trīne Celms (dzimusi Grunfeld). Žanis Celms paglābjas no izsūtīšanas 1941. gadā kopā ar savu kundzi Angelinu Celms un audžubērniem sava nama Poruka ielā 10 pagrabā. Viens mirklis un čekisti jau klāt, bet Milda Margrieta saka, ka visi jau aizvesti. Ģimene nodzīvo savā mājā līdz 1944. gada septembrim un tad daļa dodas prom uz Vāciju. Savukārt lepno rūpnieka namu Poruka 10 iekāro Augusts Kirhenšteins un sāk tajā dzīvot no 1944. gada līdzko mainās vara. Visas ģimenes vērtības pec A.Kirhenšteina nāves izvazātas kā arī liela daļa atrodas dažādos muzejos. Žanis Celms mirst 1977. gada 4. novembrī Vācijā.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Normunds Miķelsons

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.