Rīga. Svētā Pāvila baznīca. Iekšskats, [193-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Altāri, Rīga (Latvija), Interjers, Kanceles, Rīgas Svētā Pāvila evaņģēliski luteriskā baznīca

Anotācija: Svētā Pāvila luterāņu baznīca celta 1885.-1887. gadā, arhitektu G. F. A. Hilbiga un H. O. Hilbiga projekts, 1912. gadā iebūvēti sānu portāli, arhitekta R. Šmēlinga projekts. "Sestdienās pulkstens sešos Rīgas baznīcās atskanēja torņa zvani un vecie ļaudis teica: re, jau iezvana svētvakaru. Likās, ka visiespaidīgāk skanēja Pāvila baznīcas zvani: Avotu - J.Asara - Rumpmuižas - Lienes ielu lielajā krustojumā. Lielās draudzes mācītājs bija Smiltenes Kundziņa [LU prof., Dr. theol. Kārlis Kundziņš] brālis, prāvests Ādolfs Kundziņš. Kad Kundziņš 1940. gada 17. jūnijā dabūja zināt, ka bezdievīgais Maskavas režīms un sarkanā armija iebrūk Latvijā, viņš no sirdssāpēm nomira ar sirdstrieku." [Ozolnieks M. Dzīves cīņā. Melburnā, 1973, 91. lpp.] Pēckara gados nojaukts baznīcas dārzu norobežojošais žogs ar metālkaluma vārtiem, kas atradās iepretī baznīcas ieejai..

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Rīgas pilsētas būvvalde

Novietojuma kods: F-13647

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.