Jēkabpils. Kolāža, [191-]

Vieta: Jēkabpils

Priekšmeti: Atklātnes, Latvija, Skolu ēkas, Tiesu ēkas, Aptiekas, Jēkabpils (Latvija)

Anotācija: Otrajā pusē vēstule
Fototipija. Virzienā no kreisās- Pilsētas skola, tai blakus esošā koka ēka nodegusi Pirmā Pasaules karā. Apriņķa skola tika atvērta 1805. gadā ar vācu mācību valodu. Skolā bija trīs klases ar pieciem skolotājiem, ieskaitot krievu valodas un zīmēšanas pasniedzējus. Skolas uzturēšanā bija jāpiedalās arī jēkabpiliešiem, maksājot 100 dālderus gadā par telpu īri un 25 dālderus gadā skolotājam. Pēc trijiem gadiem, 1808. gadā skola kļuva valsts īpašums, mācības — krievu valodā. Neskatoties uz to, pilsētniekiem bija jāmaksā alga — 120 dālderus gadā krievu valodas skolotājam. 1820. gadā valsts uzcēla jaunu ēku klasicisma stilā apriņķa skolai (tagad Pasta iela 1), ēkas arhitekts O. Hūns. Skolā tika uzņemti tikai zēni, kas sanāca no plašas apkārtnes pēc draudžu un pagasta skolu beigšanas. Skolnieku skaits nebija liels, jo maz bija turīgu saimnieku, kuri spēja segt skolas izdevumus saviem dēliem. Lielākoties skolnieki bija cara valdības ierēdņuun turīgu tirgotāju bērni. Skola audzināja pakalausību Krievijas impērijai. Skola pastāvēja līdz Pirmajam Pasaules karam. Otrais attēls- 1869. gadā celtā aptiekas ēka, 1930. gados tajā atradās Kulpoviča aptieka un doktorāts. Trešais attēls- apriņķa miertiesas nams, celts 1880. gadā. Visas trīs ēkas ir saglabājušās.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne

Oriģināla glabātājs, partneris: Jānis Zeps

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Aleksandrs Raupe-Raups 2014. gada 4. oktobris, 08:24:16

Pastkarte izdota vēl pirms Pirmā pasaules kara, nosūtīta pēc Otrā pasaules kara, bet tas nenozīmē, ka tā datējama ar 192- !

Jānis Zeps 2014. gada 9. oktobris, 14:15:10

Paldies par atrasto kļūdu! Lūdzu, izlabot uz 191-

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.