Krišjānis Valdemārs (1825-1891), [191-]

Vieta: Ārlavas pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Portreti, Valdemārs, Krišjānis, 1825-1891, Ārlavas pagasts (Talsu novads, Latvija)

Anotācija: Krišjānis Valdemārs (dzimis 02.12.1825. Ārlavas pagastā (tagad Valdgales pagasts), miris 07.12.1891. Maskavā) bija publicists, tautsaimnieks un politiķis, viens no jaunlatviešu kustības aizsācējiem, Ainažu jūrskolas dibinātājs.
Mācījies Sasmakā, Lubezeres draudzes skolā, Liepājas ģimnāzijā. Studējis tautsaimniecību Tērbatas universitātē (1854-58). Nodibinājis jaunlatviešu pulciņu (1856), no kā attīstījās tautas atmodas kustība. Ieteicis dibināt jūrskolas Latvijā, pats nodibinājis pirmo jūrskolu Ainažos (1864). Pēterburgā kļuvis par Finanšu ministrijas ierēdni (1859), iegūstot lielkņaza Konstantīna labvēlību un Pēterburgas Avīžu koncesiju. Pēterburgas Avīžu izdevējs un redaktors (1862-65), modinājis nacionālo apziņu, aicinot uz saimniecisko patstāvību un izglītību. No 1867. dzīvojis Maskavā, strādājis slavofilu medijos. Dabūjis atļauju dibināt Rīgas latviešu biedrību (1968). Ieteicis folkloras materiālu vākšanu, ko uzsācis Fr. Brīvzemnieks (1869). Kr. Valdemāra ietekmē J. Krodzinieks pievērsies Latvijas vēstures pētniecībai. Bijis autoritāte jūrniecības lietās un Maskavas jūrniecības biedrības sekretārs (1872-91). Miris Maskavā, apbedīts Rīgā, Lielajos kapos (Ģertrūdes kapos).

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: J. Rang

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Jānis Zeps

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.