Lilija Štengele (1891-1958) un Jānis Lejiņš (1899-1990) LNT izrādē "Fedora", 1933

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Atklātnes, Latvija, Portreti, Rīga (Latvija), Aktieri un aktrises, Lejiņš, Jānis, 1899-1990, Štengele, Lilija, 1891-1958

Anotācija: Viktorjēna Sardū drāmas pirmizrāde Latvijas Nacionālajā teātrī notika 1933. gada 17. martā. Režisors Ernests Feldmanis, scenogrāfs Artūrs Cimermanis. Lugu pirmizrādē publika uzņēma ar lielu piekrišanu. Galveno lomu - kņazi Fedoru spēlēja viesmāksliniece Lilija Štengele, Jānis Lejiņš - kņazu Loriesu Ipanoresu.
Jāņa Veseļa skatījumā: "...luga saistīja ar tehniski teatrālo uzbūvi, kur kriminālās drāmas triki un paņēmieni novesti līdz pilnībai. Lilijas Štengeles tēlojums bija pilnskanīgs, un tā kā lomā rodama sievišķu jūtu pilnīga gamma, sākot ar kaislību, mīlu, maigumu, labumu un beidzot ar atriebības kāri, niknumu, smalku intrigas vešanu un šo dažādo pārdzīvojumu cīņu varones dvēselē, tad māksliniece varēja parādīt savu tēlošanas līdzekļu bagātību. Katrai situācijai, katrai jūtu noskaņai viņa rada piemērotu ārējo formu un jāatzīst, ka Lilija Štengele vēl neko nav zaudējusi no savas burvības un iespaida uz skatītāju jūtoņu".

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Izrādes skati, Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne

Oriģināla glabātājs, partneris: Jānis Zeps

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.