Vecrīga. Biržas nams, [191-?]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Ielas, Vīrieši, Sabiedriskās ēkas, Rīga (Latvija), Arhitekti, Jēkaba iela (Rīga, Latvija), Preču biržas, Bosse, Harald Julius, 1812-1894, Pils iela (Rīga, Latvija), Gājēji

Alternatīvais nosaukums: Riga. Die Börse

Anotācija: 1916. gadā dibinātās Biržas nams celts 1852.-1855. gadā pēc Pēterburgas arh. H.Boses projekta neorenesanses manierē. Apakšstāvā ir lielā biržas zāle, un biržas komitejas kabinets, augšstāvā biržas komitejas konferenču telpa, lielā baļlu zāle, balkonistaba un ēdnīca. Līdz 30. gadu sākumam ēkā atradās rūpnieka un mecenāta A.Dombrovska dibinātā vijoļbūves firma “August Dombrovsky”. Līdz 1940. gadam namā darbojusies Rīgas birža, Rīgas biržas komiteja, Latvijas ārējās tirdzniecības birojs un citas iestādes. Padomju okupācijas laikā no 1963. gada namā izvietojās Latvijas Republikas Zinātniskās un tehniskās informācijas un propagandas institūts un LPSR Zinātniski tehniskās bibliotēkas (dib.1950) nodaļas. No 2011. gada namā darbojas mākslas muzejs "Rīgas Birža". Pa kreisi - Pils iela, pa labi Jēkaba iela.

Objekta tips: Fotokopija

Datu nesējs: Fotonegatīvs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotonegatīvs

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: R0207,5-22A

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.