Tērvetes pilsdrupas ziemā, [192-]

Vieta: Tērvetes pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Viduslaiku pilis, Tērvete (Tērvetes novads, Latvija), Ziema, Tērvetes viduslaiku pils (Latvija), Kalnamuiža (Tērvetes novads, Latvija), Tērvetes pagasts (Tērvetes novads, Latvija)

Alternatīvais nosaukums: Kalnamuiža. Pilsdrupas

Anotācija: Tērvetes ordeņa pils pastāvējusi 13. gadsimtā un 14. gadsimta sākumā. 1271. gadā ordeņa mestrs Valters no Nordekes vienojies ar arhibīskapu Albertu par pils celšanu Tērvetē, ar ko būtu jāsaprot jau esošo zemgaļu nocietinājumu uzlabošana, nostiprināšana un piemērošana ordeņa garnizona vajadzībām. 1279. gadā Zemgaļi pili vāciešiem atkaroja, bet kaujas laikā vācieši pili nodedzināja. Zemgaļi pili pēc tam atjaunoja. Pēc Valtberges Hermaņa hronikas ziņām, 1339. gada sākumā ordenis atkal Tērvetē uzcēla pili, kuru nopostīja Lietuvas valdnieks Aļģirds. Kurzemes hercogistes laikā pili atjaunoja. 18. gadsimta sākumā Zviedru kara laikā pils daļēji sagrauta un vairs netika atjaunota. Ordeņa pilsdrupas saglabājušās taisnstūra sienas veidolā
Atklātnīti sūtījusi Marta Vilmansone 1928. gada 18. februārī no Tērvetes sanatorijas mājiniekiem uz Talsiem. Vēstules teksts:"Kalnmuižā 18 II 28 g. Mīļi sveicinu, mammiņu, papiņu, māsiņu. Bet lūdzu tikai neaizmirstiet ka man 9. martā jābrauc mājā, un (..?) neaizmirstiet man atsūtīt ceļa naudu, citadi jaw pie jums nemaz netikšu. Brauciens man būs grūts un kādēļ labprāt lūgtu papiņu, lai viņš brauktu līdz Kandavu man pretī. Atbildiet drīz. Gaidīšu! Ar Mīļu sveicienu Martiņa".

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Armands Strauja

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.