Pūres DIS selekcijas mājas celtniecība, 1934

Vieta: Pūres pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Lauksaimniecība, Pūres pagasts (Tukuma novads, Latvija), Lauksaimniecības celtnes, Celtniecība, Pūres Dārzkopības izmēģinājumu stacija, Celtnieki

Anotācija: Pūres Dārzkopības izmēģinājumu stacijas (DIS) selekcijas mājas celtniecība 1934. g. 1930-tajos gados Latvijā ne dārzeņu, ne lopbarības sakņu sēklas neaudzēja, tāpēc, lai sēklas nebūtu jāiepērk ārzemēs, Pūres DIS tika uzdots veikt dārzeņu sēklu audzēšanu un selekciju. 1935. g. pabeidza Pūres Dārzkopības izmēģinājuma stacijas Selekcijas šķūņa celtniecību dārzeņu sēklinieku gatavināšanai un žāvēšanai. Tur novietoja sēklu tīrīšanai un šķirošanai nepieciešamās mašīnas, uzstādīja no Dānijas saņemto sēklu žāvētāju ar centrālo ūdenssistēmas apkuri. Pūres DIS izaudzētās dārzeņu sēklas bija augstas kvalitātes prece. Ēku šādām vajadzībām izmantoja līdz 1990. gadam. Pūrē izaudzētās sēklas bija augstas kvalitātes prece.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Valda Dzelzkalēja

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.