Valmieras baznīcas torņa restaurācija, 2015-02-17

Vieta: Valmiera

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Luterāņu baznīcu ēkas, Latvija, Valmieras evaņģēliski luteriskā Sv. Sīmaņa baznīca, Valmiera (Latvija), Torņi, Liepnieks, Laimonis, 1927-2001, Arhitektūra--Konservācija un restaurācija

Anotācija: 2010. gadā Sv. Sīmaņa ev. lut. draudze pasūta Arhitektoniskās izpētes grupai (AIG) torņa restaurācijas dokumentāciju. To sagatavo AIG speciālists arhitekts A. Lapiņš un objekta arhitektonisko izpēti veic I. Dirveiks. Būvnieks: SIA Ekers, darbu vadītājs Z. Kalējs. Projektu realizē laikā no 2014. g. 16. decembra līdz 2015. g. jūnijam. Restaurācijas laikā torņa galotnei tiek nomainītas bojātās koka daļas un jumta kapara segplāksnes. Kā arī pārklāti ar zeltu lode un gailis. Projekta realizācijas laikā 18. februārī tiek atvērta baznīcas torņa lodes Laika kapsula. No tur atrastajiem dokumentiem redzams, ka Sv.Sīmaņa baznīcas iepriekšējais remonts un restaurācija notikusi laikā no 1966. gada līdz 1970. gadam. Jaunais vēstījums nākamajām paaudzēm ievietots 1970. gada 3. novembrī. To valmieriešiem sagatavojis Laimonis Liepnieks - skolotājs, novada pētnieks.
6. maijs, 2015 laikraksts "Liesma": - 5. maijā lodē tiek ievietota Laika kapsula ar 2015. gada vēstījumu nākamajām paaudzēm. Vēsturiski vēstījumi, visbiežāk tiek atstāti Laika kapsulā zem gaiļa esošajā lodē. Tos paaudzes atstāj viena otrai jau pirms vairākiem gadsimtiem.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Digitāli radīts

Autors: Uldis Bikše

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 digitālā fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Uldis Bikše

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.