Rīga. Mārstaļu iela, [1913?]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Baznīcu ēkas, Ielas, Vīrieši, Torņi, Vecrīga (Rīga, Latvija), Mārstaļu iela (Rīga, Latvija), Gājēji, Rīgas Reformātu baznīca

Anotācija: Skats uz Mārstaļu ielu un Rīgas Reformātu baznīcu no Kungu ielas puses.
Rīgas Reformātu baznīca (vācu: Die Reformierte Kirche Riga) ir sens reformātu (kalvinistu) dievnams Mārstaļu ielā 10, Vecrīgā. Pašlaik baznīcas ēka pieder Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai, un tajā ir ticis iekārtots LELB Jauniešu centrs. Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā ir barokāla vienjoma mūra ēka ar koka pārsegumu, augstu divslīpju jumtu pret Mārstaļu ielu pavērstu zelmini, ko vainago neliels tornītis ar kupolu un galeriju. Fasādi ritmiski sadala uz augsta cokola izvietoti pilastri, bet ēkas tornīša smailē atrodas t.s. Rīta zvaigzne. Smilšakmens ieejas portāls ir izveidots Brēmenē un uzstādīts 1737. gadā. Ieejas vestibilā atrodas divas koka kāpnes, bet zāles sienu griestos saglabājies sākotnējais pilastru dalījums - spoguļvelve. Ar kanceli apvienotais altāris un ērģeļu balkons uzcelts 1805. gadā klasicisma stilā. 1783. gadā tika uzstādītas Heinriha Andreasa Konciusa, bet 1847. gadā - Šulces firmas ērģeles.

Objekta tips: Fotokopija

Datu nesējs: Fotonegatīvs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotonegatīvs

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: R0218,1-32

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.