Ķemeru sanatorija, [195-]

Vieta: Jūrmala

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Ķemeri (Jūrmala, Latvija), Jūrmala (Latvija), Ķemeru sanatorija--Celtnes

Anotācija: Ķemeru viesnīca celta no 1933. gada līdz 1936. gadam pēc arhitekta Eižena Laubes (1880—1967) projekta, saukta arī par "balto pili" vai "balto kuģi", tā ir viena no lielākajām Latvijas brīvvalsts būvēm. Viesnīca atbilda visiem tā laika augstākajiem standartiem un atzīstama par tā laika modernāko šāda tipa ēku Baltijā. Ķemeru viesnīcu cēla kā valsts nacionālo simbolu.
Komfortablā viesnīca ar vairāk nekā 100 numuriem, Ludviķa IV stilā iekārtoto halli, rožu istabu, bibliogrāfiskiem retumiem bagāto bibliotēku viesus sāka uzņemt 1936. gadā. Tās svinīgajā atklāšanā piedalījās Latvijas ministru un valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Celtne valstij izmaksāja 2,5 miljonus latu. Iekštelpu aprīkojumam tika piesaistīti arī ārvalstu investori, galvenokārt skandināvu firmas. Līdz ar jaunās viesnīcas uzcelšanu Ķemeru kūrorts varēja piedāvāt ārstnieciskos pakalpojumus ne tikai sezonas, bet visa gada garumā. Ķemeri kļuva par nozīmīgu balneoloģiskās ārstniecības centru Eiropā.
Padomju laikā tajā ierīkoja sanatoriju „Ķemeri”. Tā bija kūrorta galvenā dziedinātava, kur izmantoja modernu medicīnisko aparatūru un jaunākās ārstniecības metodes. Sanatorijā bija 300 vietu, tajā ārstēja nervu sistēmas, kā arī locītavu, kaulu un muskuļu un ginekoloģiskās saslimšanas.
Atjaunotās Latvijas valdības realizētā privatizācijas politika turpināja padomju gados iesākto ēkas postīšanu. 1998. gadā viesnīcu piedāvāja nopirkt itāļu firmai “Ominasis Italia”, prasot remontos un restaurācijā līdz 2007. gadam ieguldīt 10 miljonu latu lielas investīcijas. Gaidītās investīcijas ēkas atjaunošanā netika ieguldītas. Šobrīd viesnīcas īpašniece ir SIA “Sanlat”.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Armands Strauja

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.