Rīga. Embūtes un Viļņas ielu krustojums, 1969

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Mājokļi, Latvija, Ielas, Žogi, Rīga (Latvija), Embūtes iela (Rīga, Latvija)

Anotācija: Embūtes iela iezīmēta Rīgas plānā 1876. gadā kā iela bez nosaukuma, Rīgas plānā 1885. gadā uzrādīta ar nosaukumu Kalna iela (Bergstr.). No 1889. gada nosaukums Embotes iela (Ambothensche Str.), latviski saukta arī Embotenes iela, no 1923. gada oficiāls nosaukums Embūtes iela. Līdz 1940. gadam oficiāla numerācija 20 gruntsgabalos. Vācu okupācijas laikā 2. pasaules kara gados nosaukums Ambothensche Str. /Embūtes iela/. Viena no retajām Nordeķu un Iļģuciema ieliņām, kurā līdz 20. gs. nogalei gandrīz pilnībā bija saglabājusies vecā apbūve.
Viļņas iela iezīmēta Rīgas plānā 1876. gadā kā iela bez nosaukuma. Rīgas ielu sarakstā 19. gs. 80. gados bija iekļauta ar nosaukumu Fabrikas iela (Fabrik Str.), 1889. gadā pārdēvēta par Viļņas ielu (Wilnasche Str.). Sākotnēji iela no Buļļu un Dzegužu ielu krustojuma pāri Embūtes ielai un tālāk līdz savienojumam ar Embūtes ielu aiz nama nr. 22, 30. gadu sākumā iela pagarināta līdz Daugavgrīvas ielai, ietverot agrāko Embūtes ielas posmu. Līdz 1940. gadam oficiāla numerācija 17 gruntsgabalos. Vācu okupācijas laikā 2. pasaules kara gados nosaukums Wilnaer Str. /Viļņas iela/. 30. gados šajā ielā atradās dažas amatnieku darbnīcas, t. sk. Roberta Bomba podnieku darbnīca (namā nr. 11, paša gruntsgabalā), Mārča Kriķa maizes ceptuve (namā nr. 5) un Kārļa Šlemmera pārtikas preču veikals (namā nr. 5). [avots: R. Zalcmanis "Nezināmā Rīga"].

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: N. Sudrabiņš

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Rīgas pilsētas būvvalde

Novietojuma kods: 48_F-6284

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.