Jāņa Cimzes kapa piemineklis Valkas kapsētā, 1925-05-12

Vieta: Valkas pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Cimze, Jānis, 1814-1881--Pieminekļi, Valka (Valkas novads, Latvija), Kapu pieminekļi, Kordiriģenti, Folkloristi, Pedagogi, Ērģelnieki, Mūziķi

Anotācija: Jānis Cimze (dzimis 1814. gada 3. jūlijā [v.s. 21. jūnijā], miris 1881. gada 22. oktobrī [v.s. 10. oktobrī]) bija pedagogs, tautas dziesmu vācējs un harmonizētājs, ērģelnieks, latviešu kora mūzikas pamatlicējs un profesionālās mūzikas aizsācējs. (Vikipēdija).
Vidzemes skolotāju jeb tā sauktā Cimzes semināra vadītāja Jāņa Cimzes (1814–1881) kapa vietā 1887. gadā Valkas pilsētas Lugažu kapsētā par audzēkņu un cienītāju savāktajiem līdzekļiem uzstādīja pieminekli. Uz pieminekļa ir teksts latviešu, igauņu un vācu valodā, kas vēstī, ka to „savam skolotāju skolotājam” veltījusi „pateicīgā Vidzeme”. J. Cimzes 100 gadu jubilejā pieminekli papildināja J. Cimzes portreta cilnis, kuru veidoja pazīstamais tēlnieks Augusts Folcs (Volz, 1851-1926).

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Valdis Apsītis

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.