Rīga. Sermuliņu iela, 1994

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Ielas, Celtnes, Sniegs, Rīga (Latvija)

Anotācija: Iela iezīmēta Rīgas plānos 19. gs. 80. gados kā beznosaukuma iela no Pētersalas ielas līdz Piena ielai ar trasi, kas atbilst agrākā Hermeliņa muižas grāvja aizbērtajam posmam. Rīgas ielu sarakstā kopš 20. gs. sākuma ar nosaukumu Hermeliņa muižas iela (Hermelingshöfsche Str.; nosaukta pēc kādreizējās Hermeliņa muižas), no 1923.g. Sermuliņa iela, vācu okupācijas laikā 2. pasaules kara gados nosaukums Hermelingshöfsche Str. /Sermuliņa iela/.
Ielas augšgals aiz Piena ielas izveidojies 20. gs. sākumā, aizberot bijušā Hermeliņa muižas grāvja kārtējo posmu (pilnībā grāvis aizbērts pēckara gados). Līdz 1940.g. oficiāla numerācija tikai vienā gruntsgabalā (nr. 5), pārējie ielai pieguļošie gruntsgabali bija ar Ganību dambja, Piena ielas un Mazās Piena ielas gruntsgabalu numerāciju. Kopš pēckara gadiem lieto nosaukumu Sermuliņu iela. Dažās jaunākajās Rīgas kartēs ar Sermuliņu ielas nosaukumu iezīmēta arī esošajai Sermuliņu ielas trasei perpendikulāra iela, kas nozarojas no Katrīnas dambja starp apbūvi nr. 22 un 24a.
Fotoattēla kreisajā pusē priekšplānā redzamās trīs ēkas nojauktas 2007.g., t. sk. rūpnieciskā apbūve a/s "Zemkopis" (agrāk Liepājas lauksaimnieku konzumbiedrībai) piederošajā gruntsgabalā, ko 30. gadu beigās nopirka rūpnieks Jānis Mednis un pārcēla uz šo gruntsgabalu savu ķīmisko fabriku "J.A.Mednis un b-drs", līdz 90. gadu vidum tur izvietojās rūpnīca "Plastika". [avots: R. Zalcmanis "Nezināmā Rīga"].

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: Raimonds Zalcmanis

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Raimonds Zalcmanis

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.