Smiltenes Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīca, [193-?]

Vieta: Smiltenes pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Smiltene (Smiltenes novads, Latvija), Smiltenes Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīca, Austrumu Ortodoksālās baznīcas ēkas

Anotācija: Smiltenes pareizticīgo baznīcas pamatakmens ielikts 1895.gada 25.jūlijā, tā iesvētīta 1896.gada 8.septembrī. Baznīcas būve izmaksājusi 7800 zelta rubļus, no kuriem lielāko daļu ziedojis miertiesneša tēvs - Maskavas bagātnieks Aleksandrs Vasiļjevičs Saveļjevs. Pirmais mācītājs jaunajā dievnamā bija Jānis Lietaviets, vēlāk Augusts Pētersons, Romans Ziediņš, Andrejs Pakalniņš. Pareizticīgo baznīcā atradās 12 ikonas un citas lietas, kurām piešķirts mākslas priekšmetu nosaukums. Diemžēl daži vērtīgākie priekšmeti 1992.gada beigās tika nozagti. Līdz šim ne zagļi, ne lietas nav atrastas. Smiltenes pareizticīgo baznīca ir lielākā plašā apkārtnē. Pastāvīgo dievlūdzēju ir pamaz, tāpēc izmanto tikai vienu zāli. Ziemassvētkos un Lieldienās Smiltenē uz šo baznīcu sabrauc līdz 100 cilvēku no visa novada.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: 1241 Smiltene

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.