Valsts Lubezeres laukstrādnieku skolā Jāņu dienā, 1937-06-24

Vieta: Ārlavas pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Mūzikas instrumenti, Jāņi, Vijole, Ģitāra, Ārlavas pagasts (Talsu novads, Latvija), Portretu fotogrāfija, Mandolīna, Jauni vīrieši, Slaidiņu ģimene, Lubezere (Talsu novads, Latvija), Valsts Lubezeres laukstrādnieku skola, Lubezeres muiža (Latvija), Domra

Anotācija: 1936. gadā Lubezeres muižā izveidoja Valsts laukstrādnieku skolu. "Ar šīgada februāra mēnesi agrākā valsts Lubezeres sēklaudzētavā ir atvērta laukstrādnieku (priekšstrādnieku) skola, līdz ar to sēklaudzētava pārdēvēta par laukstrādnieku skolas farmu. Skolas uzdevums — sagatavot apzinīgus un lietpratīgus lauku darbu darītājus. Skolā uzņem audzēkņus, kuri beiguši pamatskolu, atkalpojuši kara klausību un vairākus gadus strādājuši lauksaimniecībā. Skolā pasniedz teoriju un praksi visās lauksaimniecības nozarēs un amatniecību. Kurss — viengadīgs. Audzēkņiem mācības un internāts par brīvu." raksta F. Villa, valsts Lubezeres laukstrādnieku skolas un farmas pārzinis 1936. gada 27. novembra (Nr. 270) laikraksta "Brīvā Zeme" rakstā "Valsts Lubezeres laukstrādnieku skolas farma".

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Jānis Prauliņš

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.