Māte pavada armijā dēlu Jāni Tančeru, 1961-05

Vieta: Valmiera

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Valmiera (Latvija), Vīrieši, Sievietes, Militārais dienests, Jauniesaucamie, Tančers, Jānis, 1940-, Mātes un dēli, Padomju Savienība--Советская Армия

Anotācija: Fotogrāfijā: Māte Velta Tančere, no vēl nepabeigtās mājas sliekšņa pavada armijā vienīgo dēļu Jāni Tančeru.
1961. gada maijā, Valmierā, saņemta pavēste par ierašanos Kara komisariātā un obligāto mobilizēšanu armijā. Puisis vēl nezina, kas viņu sagaida. Iesaukšanas komisijā nogriež matus, izģērbj pliku, aplūko no visām pusēm, nosver, izmēra, šekumā ar lielu pindzeli iesmērē hlorkaļķim līdzīgu šķidrumu, ieģērbj pagaidu formā un aizved uz Kaļiņingradu karantīnā. Pēc tam trīs dienas lopu vagonā nezināmā virzienā. Mežā jāceļ teltis pirmajai ziemai, vēlāk - kazarmas. Ieroču vietā lāpstas un ķirkas (cirtņi), sveša mēle un darbs 24 stundas uz maiņām gandrīz četrus gadus. Rakt, rakt un betonēt gan vasaras svelmē, gan sasalumā ziemā, lai taptu pazemes tuneļi un starta laukumi starpkontinentālajām ballistiskajām raķetēm R-16 (30 m, 140 t, 130 000 km). Tam visam fonā notikumi pasaulē - Berlīnes mūris, kodolizmēģinājumi Novaja Zemļa, Kubas krīze un "gotovnosķ" (kaujas gatavība) Nr.1.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Partnera apzinātājs: Jānis Tančers

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.